Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 11 lipiec 2018

Foto: pixabay.com

Po informacji o rekordowej ilości inwestycji hotelowych marek takich, jak Hilton czy Holiday Inn okazało się, że na polski rynek wchodzą też mniejsi gracze. Mowa o nowoczesnym hostelu butikowym Selina.

Hotele butikowe tego typu powstają na całym świecie. Pierwszy marki Selina pojawił się w Panamie w 2014 roku, a założyli go zajmujący się nieruchomościami biznesmeni Daniel Rudasevski i Rafael Museri. Sami nie lubili spać w hotelu. Chodziło im raczej o miejsce, gdzie można spokojnie pracować, spotykać się z miejscowymi i turystami, kosztować lokalnych i międzynarodowych potraw, a także brać udział w ciekawych aktywnościach jak surfing czy wycieczki. Do tego jest gdzie zorganizować koncert, spotkanie z klientem czy konferencję. Hostel, ale na wysokim poziomie. Hotel, jednak niezbyt drogi i na luzie.

Selina wchodzi do Europy

Od tamtej pory powstało wiele innych punktów w ośmiu krajach Ameryki Południowej i Centralnej. Na 2018 rok firma planuje ekspansję na rynek europejski i do USA. Zabezpieczone zostały już trzy nieruchomości w Grecji, Portugalii i na Węgrzech, a w perspektywie jest kilkanaście innych krajów. Firmie w realizacji pomysłu pomoże finansowanie zewnętrzne w kwocie prawie 100 mln. dol.

Trwa też wybór lokalizacji w jakich Selina ma ruszyć w Warszawie i Krakowie. Na razie wiadomo tylko tyle, że hotele będą otwierane w centrum miast, a każdy z nich ma liczyć aż 400 łóżek. Po opanowaniu centrum Selina ma pojawić się też na obrzeżach miast.

Tego typu punkty powstają coraz częściej. Rynek usług turystycznych i noclegowych jest z każdym rokiem trudniejszy. Airbnb i wyszukiwarki kwater odbierają zyski tradycyjnym hotelom. Jednak po pierwszym boomie na takie miejsca okazuje się, że coraz więcej osób woli jednak nieco lepiej zorganizowane wakacje. Selina ma dawać podobną do Airbnb wolność i możliwość zanurzenia się w lokalnym życiu, ale łączy to z profesjonalizmem, jakiego podróżni oczekują zwykle od hoteli. Można tylko zastanawiać się, czy bardziej zaszkodzi właśnie hotelom, czy rynkowi mieszkań na wynajem krótkoterminowy.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Autor: / Wrzesień 12, 2018
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

Własny Biznes
Autor: / Lipiec 14, 2018
Raporty
Firma dla menadżera
Autor: / Kwiecień 29, 2018
Im się udało
Autor: / Lipiec 14, 2018

Prezentacje franczyz

Szkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 25.09.2018

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 18.09.2018

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 27.09.2018

SONDA - MIEJ WŁASNE ZDANIE!

Jakie pytanie jako pierwsze zadałbyś franczyzodawcy podczas rozmowy na temat przystąpienia do sieci?

Jaka jest całkowita kwota inwestycji franczyzobiorcy? - 48.6%
Ile wynosi okres zwrotu z inwestycji? - 27%
Jakie są kary wynikające z umowy franczyzy? - 12.2%
Jakie know-how oferuje franczyzodawca? - 12.2%

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą