Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 28 luty 2018
Franczyzowe marki w centrum lokalnego handlu

Foto: Greenpoint

Znane marki wzmacniają działalność na rynkach mniejszych miast. 

Perspektywę rozwoju na małych rynkach widzą m.in. właściciele sieci sklepów odzieżowych i kosmetycznych. Firmy chętnie wchodzą do centrów handlowych, oferta których skierowana jest do lokalnej społeczności.

Jednym z nich jest Centrum Handlowe MAX w Chrzanowie, gdzie ostatnio umowy najmu podpisało Top Secret, Quiosque oraz Mydlarnia u Franciszka. Z kolei właściciele marek Greenpoint, Reporter Young i 5.10.15 zdecydowali się na powiększenie swoich salonów w tym centrum handlowym.

Co decyduje o tym, że duży handel wkracza do małych miast? Rosnąca zamożność Polaków, nasycenie rynku w dużych miastach oraz rosnąca migracja Polaków z miast na przedmieścia. W efekcie, małe ośrodki miejskie są atrakcyjnym terenem działania dla inwestorów stawiających galerie handlowe.

Tego typu lokalizacje wybiera wiele marek franczyzowych z różnych branż, m.in. gastronomii, handlu i usług.

Z analiz ekspertów Grupy Real2B wynika, że w najbliższych latach trend budowania centrów handlowych w mniejszych miastach utrzyma się. Mają na to wpływ dwa czynniki: wzrost zamożności Polaków i uruchomione dotacje unijne.

Pierwszy z nich ma wpływ na wysoki indeks siły nabywczej mieszkańców mniejszych miejscowości oraz decyzję o migracji mieszkańców z centrum miast na obrzeża aglomeracji. Drugi stanowi zastrzyk gotówki na rozbudowę infrastruktury drogowej, co w przypadku handlu ma istotne znaczenie.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Autor: / Listopad 20, 2019
Aktualności
Autor: / Wrzesień 11, 2019

A może te Cię zaciekawią

O tym się mówi
Własny Biznes
Autor: / Listopad 19, 2019
O tym się mówi

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 03.12.2019

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 26.11.2019

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 19.11.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą