Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 28 grudzień 2017
Handel, gastronomia i usługi przyspieszą

Foto: freeimages.com

Tempo wzrostu konsumpcji w Polsce nie zmaleje. Zyska na tym cała gospodarka, a szczególnie handel, gastronomia i usługi. 

Konsumpcja prywatna osiągnęła w 2017 roku wzrost na poziomie 5 proc. w skali roku. Poziom ten może zostać utrzymany w 2018 roku - wynika z raportu Banku Zachodniego WBK.

Według analityków, wysoka konsumpcja została utrzymana pomimo spadku dynamiki dochodów realnych, a także dzięki programowi Rodzina 500+ i mniejszej tendencji do oszczędzania.

Eksperci pozytywnie oceniają ten program nie tylko pod względem gospodarczym, ale również pod względem poprawy nastrojów gospodarstw domowych. Pieniądze są traktowane jako stabilne źródło dochodów, dzięki czemu wzrosła tendencja do bieżącego wydatkowania środków.

W przyszłym roku spodziewany jest dalszy wzrost dochodów gospodarstw domowych, co skłoniłoby Polaków do jeszcze większych wydatków. - Zapewnią to zakładane przez nas znaczne podwyżki wynagrodzeń i wzrost funduszu rent i emerytur – podają analitycy BZ WBK.

Jak szacuje Akademia Rozwoju Systemów Sieciowych, gastronomia to największa branża pod względem działających sieci franczyzowych. W  2017 roku w tym sektorze gospodarki funkcjonowało około 110 konceptów rozwijających się w oparciu o franczyzę.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Autor: / Listopad 13, 2018
Aktualności
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

Raporty
Autor: / Listopad 15, 2018
O tym się mówi
Autor: / Kwiecień 8, 2019
O tym się mówi
Autor: / Listopad 26, 2018

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 23.05.2019

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 09.05.2019

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 16.05.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą