Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 05 wrzesień 2016
Koniec z "pierwszym dniem w pracy"

Foto: pixabay.com

Z początkiem września wszedł w życie przepis nakazujący podpisanie umowy z pracownikiem przed rozpoczęciem przez niego pracy. Do tej pory umowa musiała być podpisana do końca pierszego dnia pracy. Błąd w tej procedurze może kosztować 30 000 zł.

Obecnie pracodawca musi pamietać o tym, żeby podpisać umowę o pracę z pracownikiem zanim zostanie on do niej dopuszczony. Jeśli kontrolerzy Państwowej Inspekcji Pracy odkryją nieproawidłowości, mogą nałożyć na przedsiębiorcę poważną karę - nawet do 30 000 zł.

Nowy przepis jest odpowiedzią na metodę popularną wśród firm zatrudniających ludzi na czarno. Nieuczciwi pracodawcy w przypadku kontroli tłumaczyli, że pracownik jestt dziś pierwszy dzień w pracy a przecież na podpisanie umowy mają czas do końca tegoż dnia. Nie jest tajemnicą, że wiele firm zatrudniało w ten sposób ludzi miesiącami lub nawet latami. Nowe prawo ma z jednej strony ukrócić prceder niepłacenia składek, z drugiej zaś poprawić sytuację pracowników, do tej pory pozbawionych ochrony.

 

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Autor: / Czerwiec 18, 2019
Aktualności
Autor: / Wrzesień 27, 2019
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

O tym się mówi
O tym się mówi
O tym się mówi

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 03.12.2019

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 26.11.2019

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 19.11.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą