Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 29 kwiecień 2015

Foto: NordGlass

Polish Enterprise Fund (PEF), fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, podpisał umowę, na mocy której sprzeda firmie AGC Automotive Europe 100% udziałów w NordGlass, czołowym polskim producencie szyb dla sektora motoryzacyjnego. 

Strony wyceniły wartość spółki 80 mln euro. Transakcja wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W 2007 roku PEF odkupił NordGlass bezpośrednio od założycieli. Od tego momentu, przy wsparciu Enterprise Investors, spółka przeszła modernizację. Dzięki znacznym inwestycjom w budowę dodatkowych mocy produkcyjnych oraz poszerzanie gamy produktów, NordGlass jest jedną z firm, które odniosły sukces na europejskim rynku w segmencie naprawy i wymiany szyb.

W 2014 roku spółka sprzedała blisko 1,3 miliona szyb samochodowych, generując przychody na poziomie 78 mln euro. Obecnie firma zatrudnia w Europie ponad 1,1 tys. osób. W Polsce NordGlass rozwijał się m.in. poprzez sieć franczyzową. AGC Automotive Europe z siedzibą w Louvain-la-Neuve w Belgii wchodzi w skład AGC Glass Europe, która z kolei jest europejską częścią AGC Group.

AGC Group, której trzonem jest tokijska spółka Asahi Glass Co., jest jednym z największych światowych dostawców szkła płaskiego wykorzystywanego m.in. w branży motoryzacyjnej i budowlanej oraz substancji chemicznych i innych zaawansowanych technologicznie materiałów i komponentów. AGC Automotive Europe specjalizuje się w produkcji szyb dla sektora motoryzacyjnego (zarówno w segmencie pierwotnym, jak i wtórnym). 

INK 

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Autor: / Kwiecień 24, 2020
Aktualności
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

O tym się mówi
Autor: / Czerwiec 22, 2020
O tym się mówi
O tym się mówi


Konsultacje online

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą