Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 18 luty 2015

Foto: freeimages.com

Reklama dźwignią handlu - pod warunkiem, że jest skuteczna. Sprzęty kuchenne za złotówkę czy 100 kilogramów proszku lodowego za 1 grosz - to przykłady udanych akcji marketingowych realizowanych przez polskich franczyzodawców.  

Promocja organizowana przez operatora sieci jest korzystna zarówno dla właściciela marki, jak i firmy, która działa pod jej szyldem. W tym roku celny strzał reklamowy oddała firma Lody Marsjano. Sieć lodziarni zaoferowała 100 kilogramów proszku lodowego za 1 grosz dla pierwszych 10 partnerów, którzy podpisali umowę franczyzową.

– Promocja cieszyła się dużym zainteresowaniem i trwała do końca lutego br. Mamy już komplet grupy nowych franczyzobiorców, którzy weszli do sieci na tych warunkach – mówi Łukasz Stokowski, manager sprzedaży, rozwoju sieci i serwisu maszyn Lody Marsjano. 

Ile lodów można wyprodukować ze 100 kilogramów proszku lodowego? – Około 2,3-2,4 tys. świderków – odpowiada Stokowski. Łatwo jest zatem policzyć, ile zarobią nowi partnerzy inwestując przysłowiowy grosz.  

Skuteczne pomysły na przyciągnięcie nowych franczyzobiorców wdraża również firma Wojtex, właściciel kilku konceptów gastronomicznych. W ub.r.. sieci pizzerii Biesiadowo i Crazy Piramid Pizza umożliwiły nowym partnerom kupno sprzętów kuchennych o wartości 15 tys. zł z rabatem... 14 999 zł. W skład zestawu wchodził dwukomorowy piec do pizzy wraz z podstawą, frytownica, opiekacz do kebaba, grill oraz kuchenka mikrofalowa.

Z kolei jeszcze rok wcześniej sieć Biesiadowo przeprowadziła konkurs dla klientów, w którym można było wygrać skuter, tablet oraz smartfon. Aby skorzystać z tej oferty wystarczyło zamówić pizzę na jednym z portali branżowych, partnera tego konkursu. Jak widać promocje się opłacają. Przybywa klientów i franczyzobiorców. W 2015 roku Biesiadowo powiększy się o około 20 kolejnych pizzerii. 

 

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

O tym się mówi
Autor: / Maj 20, 2019
Własny Biznes
Autor: / Marzec 21, 2019
Ludzie i biznes
Autor: / Maj 6, 2019

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 19.06.2019

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 12.06.2019

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 05.06.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą