Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 26 sierpień 2014

Księgowi na celowniku franczyzodawców; Foto: freeimages.com

Tax Care, spółka z grupy Idea Bank uruchomiła ofertę franczyzy dla biur rachunkowych. – System już działa, podpisaliśmy pierwsze umowy – mówi w rozmowie z nami Adam Głos, prezes Tax Care.

System współpracy partnerskiej przygotowany przez Tax Care zakłada dużą elastyczność, jeśli chodzi o warunki działania.

Przewidzieliśmy 3 warianty umowy, przy czym 2 z nich mają charakter współpracy franczyzowej. Nie uzależniamy możliwości podjęcia współpracy od formy prawnej potencjalnego partnera. Koszty wejścia do sieci zależą od zakresu współpracy i faktu posiadania lub nie biura. W wielu przypadkach rozpoczęcie działalności pod szyldem TC nie wiąże się z dodatkowymi kosztami, a nawet od samego początku przynosi korzyści finansowe – przekonuje Adam Głos.

To już druga próba konsolidacji rynku usług księgowych podjęta przez spółkę. Kiedy firma startowała siedem lat temu, model biznesowy opierał się na założeniu, że szybko uda się przyciągnąć do współpracy rozdrobnione biura rachunkowe. Tak się jednak nie stało. Jak wyjaśnia

Adam Głos, obecnie Tax Care zmienił strategię. Głównym celem konsolidacji jest zwiększanie bazy klientów przy zachowaniu autonomii i sposobu prowadzenia działalności przez biura, które przystąpią do partnerstwa. Według jego szacunków z usług księgowych korzysta około 1-1,1 mln polskich firm. Celem Tax Care jest zajęcie znaczącą pozycję w tym segmencie.

INK  

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Autor: / Luty 28, 2020
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

Własny Biznes
Autor: / Styczeń 17, 2020
O tym się mówi
O tym się mówi


Konsultacje online

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą