Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 13 sierpień 2014

Biura podróży liczą zyski; Foto: freeimages.com

Travelplanet.pl, multiagent turystyczny, współpracujący z większością biur podróży, podsumował pierwszy miesiąc wakacji. Według jego analiz, tylko w lipcu, sprzedaż wyjazdów zagranicznych wzrosła o blisko 50%, w porównaniu do analogicznego okresu ub.r. Podobne wzrosty osiągnęli najwięksi touroperatorzy. 

Travelplanet.pl dokonał analiz dotyczących wyjazdów zagranicznych w lipcu oraz zaplanowanych na sierpień. Otrzymane dane odzwierciedlają ogólne tendencje rynkowe, z których wynika, że ten rok dla organizatorów zorganizowanej turystyki zagranicznej, powinien być bardzo dobry. 

Średni koszt wakacji zagranicznych, kupowanych w ubiegłym miesiącu, wyniósł 2335 zł na osobę i spadł o blisko 5% w porównaniu do lipca 2013 roku. Za lipcowe wakacje, w najpopularniejszej w tym roku Grecji, turyści przeciętnie płacili ok. 2450 zł za osobę, podczas gdy w roku ubiegłym - 2690 zł. Cieszące się dużym zainteresowaniem wśród Polaków oferty last minute, osiągały w lipcu podobne do ubiegłorocznych przeceny. Najpopularniejszym kierunkiem w lipcu była Grecja. W ubiegłym miesiącu ten kraj wybrało blisko 29%. klientów Travelplanet.pl, co stanowi wzrost o ponad 6%  w porównaniu do roku ubiegłego. Z tego, co trzeci turysta wyjeżdżał na Kretę, 17% na Rodos, a po 11% na Kos i Zakynthos.

Na wakacje w sierpniu nie wydamy mniej  niż w roku ubiegłym. Przeciętny koszt rezerwacji wynosi 2580 zł od osoby. Jednak jest to o 245 zł więcej, niż średnio kosztował wypoczynek w lipcu br. Choć dane Travelplanet.pl mówią na razie tylko o 28-proc. wzroście sprzedaży wycieczek w sierpniu, jednak należy pamiętać, że ok. 40% polskich turystów kupuje wakacje w systemie last minute. Opcja ta wpłynie więc z pewnością na końcowe statystyki dotyczące sierpniowych cen. W sierpniu 2014 roku również najpopularniejsza będzie Grecja (30,6% rezerwacji).

Po spektakularnych upadkach polskich biur podróży w latach ubiegłych, kiedy to tylko w 2012 roku, upadło 10 touroperatorów, Polska wprowadziła rok temu dodatkowe zaostrzenia związane z prowadzeniem tego rodzaju działalności. Mają one zabezpieczać interesy rodzimych turystów. Podniesione zostały minimalne kwoty gwarancyjne dla organizatorów wyjazdów oraz wprowadzono nowy sposób ich naliczania. Na rynku pozostały więc podmioty posiadające odpowiednie kapitały.  

Jak pokazuje rzeczywistość wprowadzone działania zdają egzamin, a Polacy znowu chętnie korzystają ze zorganizowanych form wypoczynku. Dodatkowo, dostępność ofert, łatwość ich porównania oraz uproszczone procesy zakupowe sprawiają, że turyści mogą wyjechać na wakacje nawet z dnia na dzień, o ile tylko mają właśnie urlop.

Ofertę współpracy partnerskiej Travelplanet.pl znajdziecie w naszej bazie systemów franczyzowych. 

INK 

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Aktualności

A może te Cię zaciekawią

Im się udało
Autor: / Czerwiec 11, 2020
Im się udało
Autor: / Kwiecień 2, 2020
Im się udało
Autor: / Kwiecień 14, 2020


Konsultacje online

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą