Franczyza w Polsce

Autor:
DATA DODANIA: 26 czerwiec 2014

Foto: freeimages.com

Najbardziej pożądane formy motywacji pracowników to gratyfikacja finansowa, służbowy samochód, specjalistyczne szkolenia czy kafeteria benefitów. Co zrobić, gdy firmy nie stać na tak bogaty pakiet benefitów pracowniczych?

Na lojalność oraz zaangażowanie w pracę wpływ ma stosunek pracownika wobec firmy. Pozytywna atmosfera w zespole, wzmacnianie poczucia osobistego rozwoju pracownika, elastyczność czasu pracy ułatwiająca godzenie życia zawodowego z osobistym to wybrane przykłady budowania lojalności, niewymagające nakładów finansowych. Istotne jest również wracanie z informacją zwrotną - docenianie sukcesów jest motorem do dalszej efektywnej pracy – twierdzi Agnieszka Laskowska, dyrektor ds. polityki personalnej ING Usługi Finansowe.

System motywacji wewnętrznej stanowi podstawę, ale nie wystarczy. Dlatego firmy sięgają po relatywnie atrakcyjne finansowo narzędzia, takie jak abonamenty medyczne oraz karty sportowo-rekreacyjne. Coraz popularniejsze, szczególnie w branżach specjalistycznych są grupowe ubezpieczenia na życie. Pracownik objęty takim ubezpieczeniem otrzymuje poczucie bezpieczeństwa.

Firmy, które zapewniają swoim pracownikom, jak i ich rodzinom poczucie bezpieczeństwa oraz ochrony, mogą liczyć w zamian na lojalność. W dzisiejszych czasach, gdy niezwykle trudno jest pozyskać nowych, specjalistów, zwłaszcza w wąskich dziedzinach, istotne jest budowanie trwałych i długofalowych pozytywnych relacji.

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Autor: / Lipiec 4, 2019
Aktualności
Autor: / Październik 14, 2019
Aktualności
Autor: / Sierpień 16, 2019

A może te Cię zaciekawią

Raporty
Autor: / Wrzesień 20, 2019
Raporty
Autor: / Lipiec 23, 2019
O tym się mówi
Bycie restauratorem to nie jest łatwy kawałek chleba.
Autor: / Lipiec 8, 2019

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 03.12.2019

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 26.11.2019

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 19.11.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą