Franczyza w Polsce


DATA DODANIA: 26 maj 2011

mapa

Jak się promować w sieci, by dotrzeć do klientów z tego samego regionu czy wręcz miasta?

Większość biznesów, zwłaszcza tych franczyzowych, ma zasięg lokalny. Klientami danego sklepu, restauracji, salonu urody czy też szkoły są zwykle mieszkańcy miasta, w którym znajduje się placówka. Dlatego docieranie z przekazem reklamowym do określonej grupy odbiorców - mieszkańców danego obszaru jest bardzo ważne. Zasięgiem terytorialnym działań marketingowch typu ulotki, plakaty czy billboardy można strerować bez trudnu. Ale jak to zrobić w Internecie?

Jest na to kilka sposobów - podpowiadają pracownicy Agencji Interaktywniej Positive Power, która przygotowała cykl artykułów na temat E-marketingu, dla portalu FranczyzawPolsce.pl. Najpopularniejsze to linki sponsorowane, uwzględniające w hasłach, na które są wyświetlane, nazwę miasta. Ale warto też pamiętać o innych narzędziach, jak np. Miejsca Google czy geolokalizacja.

Największa wyszukiwarka świata wspiera przedsiębiorców działających tylko na określonym terenie, m.in. poprzez swoje Miejsca Google. Po bezpłatnym dodaniu przez przedsiębiorcę własnej firmy do katalogu, pojawia się ona na Mapach Google. Wpis taki pojawi się również  razem z mapą w wynikach wyszukiwania, jeśli szukać będziemy czegoś w konkretnym mieście (np. wpisując „szkoła językowa katowice”) – mamy więc szansę bez nakładów na pozycjonowanie znaleźć się na jednym z pierwszych miejsc w Google.

Geolokalizacja to z kolei specjalny mechanizm umożliwiający określenie położenia geograficznego osoby, przedmiotu lub miejsca, który stanowi najnowszy trend w komunikacji e-marketingowej. Wykorzystują go m.in. Facebook (usługa Places). O co chodzi? Użytkownik, który znajduje się w danym miejscu, np. w naszej restauracji lub hotelu, loguje się do portalu przez telefon komórkowy i  „melduje się” w tym miejscu. Informacja o takim zameldowaniu wyświetla się jego znajomym, ale co najważniejsze – za zameldowanie się może otrzymać od nas np. 10 proc. zniżki albo darmowy napój do posiłku. Do tego użytkownicy mogą oceniać miejsca, w których byli, komentować, polecać innym.

 

Artykuły które powinny Ci się spodobać

Aktualności
Aktualności
Aktualności
Autor: / Listopad 8, 2019

A może te Cię zaciekawią

Ludzie i biznes
Autor: / Lipiec 23, 2019
Im się udało
Autor: / Październik 28, 2019
O tym się mówi
Autor: / Listopad 25, 2019

Prezentacje franczyzSzkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 03.12.2019

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 26.11.2019

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 19.11.2019

Jak kupić franczyzę

Jak zarządzać franczyzą