Sieć Monetia ze wzrostem przychodów

Data dodania: 27 lipca 2017
Kategoria:
Foto: Monetia

W I półroczu br. franczyzowa sieć Monetia osiągnęła przychody na poziomie 22 mln zł. Znacznym źródłem wartości sprzedaży jest outsourcing transakcyjny w sektorze public i finansowym.

Monetia w pierwszym półroczu br. kontynuowała dynamiczny wzrost udziału w rynku BPO i umocniła pozycję lidera outsourcingu transakcyjnego w sektorze public. Konsekwentnie dywersyfikujemy źródła przychodów. Chcemy, by outsourcing transakcyjny uniezależnił spółkę od rynku detalicznych transakcji gotówkowych. Dlatego szukamy nowych grup klientów biznesowych i rozwijamy naszą ofertę tak, by stawała się coraz bardziej kompleksowa. Korzystamy tu z mechanizmów wykorzystywanych przy projektowaniu UX, czyli analizujemy sytuację naszych klientów, ich problemy, wyzwania, przed którymi stoją. Na tej podstawie projektujemy rozwiązania „szyte” na miarę konkretnej instytucji. Dzięki temu nasi klienci podnoszą swoją efektywność, a nasz outsourcing transakcyjny zdobywa kolejne kontrakty – mówi Wojciech Jóźwiak, prezes zarządu Monetii.

Monetia w I kwartale tego roku wzmocniła pozycję lidera w obsłudze urzędów skarbowych, zdobywając 33% udziału w rynku. Doposażyła urzędy łódzkiej Izby Skarbowej, urzędy w Kielcach i Olsztynie w urządzenia POS, umożliwiając interesantom płatność kartami. Na zlecenie czterech banków spółka prowadzi obsługę gotówkową w kilkudziesięciu  samorządach, z czego 16 to nowe kontrakty zawarte w tym roku.

Zainteresowanie ofertą Monetii wzrasta także wśród sądów. W ciągu zaledwie kilku miesięcy spółka zdobyła w tej grupie 15 nowych kontraktów, co odpowiada 4% udziałowi w rynku. 

Z nowości, które chcemy na stałe zaproponować zarówno bankom, jak i jednostkom samorządu terytorialnego, jest obsługa transakcji Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej. Realizujemy już pierwsze kontrakty na zlecenie MOPS Rybnik i MOPS Katowice – dodaje Wojciech Jóźwiak.

Strategia Monetii zakłada wzrost udziału rynkowego zarówno w obsłudze gotówkowych transakcji detalicznych (do ok. 20%), jak i w obsłudze outsourcingu transakcyjnego dla klientów B2B. Spółka chce, by w ciągu 2-3 lat każde z tych źródeł generowało po 50% przychodów. Jednocześnie spółka będzie kontynuować rozwój sieci oddziałów stacjonarnych, która obecnie liczy 730 placówek w całym kraju. W 2016 r. spółka obsłużyła 13,5 mln transakcji o łącznej wartości 3,6 mld. zł. Zysk netto wyniósł 2,2 mln zł przy przychodach na poziomie 40 mln zł.

Sprawdź jak wygląda franczyza Monetia.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design