Agenci z doświadczeniem zaczęli doceniać franczyzę

Autor: Redakcja
Data dodania: 7 kwietnia 2011
Kategoria:

WGNDziałająca od ponad 20 lat na rynku nieruchomości firma WGN przyznaje, że do tej pory większość jej nowych franczyzobiorców stanowiły osoby spoza branży. Ostatnio trend ten się zdecydowanie odwrócił.

- W ogóle zainteresowanie franczyzą w branży nieruchomości znacząco wzrosło na przestrzeni ostatnich miesięcy. Tylko od początku roku przyjęliśmy ok. 120 zgłoszeń od zainteresowanych współpracą osób. Niestety ze względu na specyfikę branży części z nich nie wróżymy sukcesu, dlatego już we wstępnym etapie musimy odrzucić ok. 65 proc. z tych zgłoszeń. Wart podkreślenia jest jednak fakt, że coraz więcej zapytań napływa od osób związanych z nieruchomościami bądź branżami pokrewnymi - mówi Leszek Michniak, prezes WGN Nieruchomości.

Jak przyznaje, w poprzednich latach ok. 80 proc. franczyzobiorców dołączających do sieci pochodziło spoza branży. Decydowały się one na franczyzę, by zdobyć potrzebne know-how, szkolenia i wsparcie doświadczonego partnera. Pośrednicy działający na rynku z dużo większą rezerwą podchodzili do franczyzy. Jednak już pod koniec ubiegłego roku proporcje te odwróciły się. Około 60 proc. podpisanych w ostatnim czasie umów franczyzowych z WGN Nieruchomości dotyczy włączenia do sieci działających biur bądź też uruchomienia własnej agencji przez osoby, które wcześniej pracowały w zawodzie pośrednika.

- Wyróżniającą się grupą są również osoby z branży finansowej, w tym franczyzobiorcy sieci bankowych, a także deweloperzy - dodaje Leszek Michniak. W jego ocenie, jedną z największych zalet działania w sieci WGN jest dostęp do ponad 50 serwisów internetowych polskich i zagranicznych, z którymi współpracuje firma i w których publikowane są oferty sprzedaży nieruchomości.

WGN od początku tego roku uruchomiło już osiem agencji: w Gdańsku, Toruniu, Sieradzu, Augustowie, Lublinie, Szczecinie oraz dwie w Nowym Sączu. W najbliższych dniach mają zostać podpisane trzy kolejne umowy. Firma liczy na to, że w następnych miesiącach zainteresowanie będzie równie duże, gdyż planuje zakończyć rok z liczbą ok. 100 biur nieruchomości działających pod szyldem WGN.

- W ostatnim czasie ich liczba oscylowała w okolicach 70-80 jednostek. Bowiem pomimo nowych otwarć, część biur zaprzestawało prowadzenia działalności pod naszym szyldem. Partnerzy, którzy nie byli w stanie dostosować się do naszych standardów, byli wykluczani z sieci - tłumaczy Leszek Michniak.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram