Abra zapowiada intensywny rozwój w 2012 roku

Autor: Redakcja
Kategoria:
Ten rok przyniósł sieci otwarcie trzech pierwszych placówek franczyzowych. Wiadomo już, że za kilka miesięcy, na wiosnę ruszą trzy kolejne.

Rozmowa z Dorotą Placzyńską, manager ds. rozwoju sieci firmy Abra S.A.

W 2011 roku Abra uruchomiła pierwsze placówki franczyzowe. Jak sobie one radzą? Czy w firmie miały miejsce jeszcze jakieś ważne wydarzenia?

Dorota Placzyńska: 2011 rok był dla nas bardzo istotny także z tego względu, że staliśmy się częścią grupy Steinhoff International, potentata na światowym rynku dystrybucji i sprzedaży artykułów wyposażenia wnętrz. Jeśli chodzi o franczyzę, to pierwszy sklep działający w tej formule wystartował w Oświęcimiu w czerwcu tego roku i od pierwszego miesiąca mógł już pochwalić się znakomitymi wynikami sprzedażowymi. To pokazuje, jak chłonny jest rynek w mniejszych miejscowościach, gdzie można realizować obroty na poziomie miast średniej wielkości. Potwierdzają to wyniki drugiego sklepu franczyzowego w Nysie. Dlatego jesteśmy przekonani, że kolejni franczyzobiorcy będą również osiągać podobny sukces.

Czy, poza trafnie wybraną lokalizacją, są jakieś inne czynniki, które odgrywają ważną rolę i istotnie przyczyniają się do tych sukcesów?

Nie bez znaczenia dla sukcesów sklepów franczyzowych Abry ma stuprocentowe zaangażowanie franczyzobiorców w ich prowadzenie. Właśnie dlatego szukamy osób, które włożą w jego rozwój cały swój potencjał i energię. To gwarantuje sukces i zadowolenie obu stron współpracujących w ramach systemu franczyzowego. W prowadzeniu sklepu franczyzowego niezwykle pomocne jest również to, że naszym partnerom przekazujemy wiele cennych informacji o rynku oraz dzielimy się całym naszym doświadczeniem w prowadzeniu sklepu meblowego. Sukces naszych franczyzobiorców jest również sukcesem naszej firmy, dlatego wspieramy ich na każdym kroku.

Jakiego rodzaju wsparcie bieżące, np. w zakresie marketingu, mogli oni otrzymać w tym roku?

Zgodnie z badaniami instytutu badawczego Ipsos, Abra jest obecnie w pierwszej trójce najlepiej rozpoznawalnych marek sklepów meblowych w Polsce. Aby wzmocnić naszą pozycję rynkową, kontynuujemy kampanie reklamowe i wiele innych form promocji i wspierania wizerunku naszej marki. Wśród najważniejszych akcji podjętych w tym roku mogę wymienić stworzenie nowej, odświeżonej reklamy telewizyjnej, zwiększenie z 16 do 32 stron katalogu produktowego, który ukazuje się raz w miesiącu, liczne promocje w sklepach z atrakcyjnymi nagrodami, czy też wdrożenie programu lojalnościowego DOMATOR, do którego dołączają kolejni klienci. Wszystkie te działania obejmują zarówno sklepy własne, jak i franczyzowe, dzięki czemu franczyzobiorca otrzymuje cały komplet narzędzi marketingowych i może koncentrować się na efektywnej sprzedaży.

Jak oceniają Państwo obecną koniunkturę w branży?

Obecny kryzys nie ominął również branży wyposażenia wnętrz, w tym rynku meblowego, co spowodowało, że sklepy meblowe musiały jeszcze mocniej konkurować ze sobą o klienta. W tej walce liczył się każdy szczegół. Kluczowe znaczenie miała weryfikacja kosztów i wyeliminowanie działań, które nie przynosiły pożądanych efektów, a koncentracja na najefektywniejszych czynnościach. Dzięki wykorzystaniu całego zaplecza i możliwości dużej firmy, takiej jak Abra, możemy w dalszym ciągu oferować klientom promocyjne warunki zakupów oraz szybką realizację zamówień. Szeroka oferta, przystępne ceny oraz wysoka jakość mebli to kolejne czynniki, które zachęcają do robienia zakupów w naszej sieci sklepów.

Jakie są Państwa główne założenia co do rozwoju sieci franczyzowej w przyszłym roku?

Rok 2012 będzie dla nas okresem intensywnej pracy. W dalszym ciągu planujemy intensywny rozwój sieci franczyzowej równolegle do sieci własnej. Już na wiosnę otwarte zostaną 3 kolejne sklepy franczyzowe. Ponadto dzięki wejściu do grupy Steinhoff International zyskaliśmy silnego partnera, co pozwoli nam zintensyfikować działania na rzecz rozwoju firmy Abra S.A. i naszych partnerów franczyzowych.

Rozmawiała Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram