ABRA umebluje domy mieszkańców kolejnych miast

Autor: Redakcja
Data dodania: 3 maja 2010
Kategoria:
ABRAOstatnio pojawiła się w Przemyślu i Siemianowcach Śląskich. W sumie meble z ABRY dostępne są już w 62 polskich miastach. A wkrótce pojawią się w kolejnych lokalizacjach, także dzięki franczyzobiorcom.

Pod koniec kwietnia nowy salon ABRA o powierzchni 650 mkw. został uruchomiony w Centrum Handlowym Nova w Rzeszowie. Jego otwarcie związane było z relokacją istniejącego już w tym mieście sklepu w bardziej dogodne miejsce dla zakupów meblowych. Natomiast po raz pierwszy ABRA zaznaczyła swoją obecność w Przemyślu (salon o powierzchni 700 mkw.) oraz Siemianowicach Śląskich, gdzie powstał największy z nowo otwartych, 900-metrowy salon. W nowych sklepach ABRY zatrudnienie znalazło 25 osób.

Obecnie sieć liczy już 76 sklepów zlokalizowanych w 62 miastach na terenie całej Polski oraz 6 magazynów stanowiących jej bazę logistyczną. Na tym jednak jej apetyty się nie kończą. - Niemal co miesiąc otwieramy nowy salon meblowy. Od początku 2010 roku uruchomiliśmy już 5 sklepów, a od września 2009 roku, a więc od początku naszego roku obrachunkowego, 8 nowych placówek. W niedalekiej przyszłości planujemy dalsze otwarcia i rozwój sieci sklepów franczyzowych - mówi Piotr Krzanowski, prezes spółki ABRA S.A.

Aby otworzyć sklep ABRA, należy dysponować środkami finansowymi rzędu 150 tys. zł oraz lokalem o powierzchni od 600 do 1000 mkw. w mieście liczącym od 20 do 50 tys. mieszkańców.

W tym roku roku mija 20 lat funkcjonowania spółki ABRA. W tym czasie udało jej się uzyskać ok. 5-procentowy udział w polskim rynku meblarskim. ABRA zamierza dalej go powiększać. W zeszłym roku, mimo kryzysu, firma odnotowała ponad 8-procentowy wzrost sprzedaży. Obecnie sklepy ABRA liczą ponad 50 tys. mkw. powierzchni handlowej i obsługują rocznie 2 miliony klientów. Spółka jest częścią międzynarodowego koncernu JD Group z siedzibą w RPA. Koncern notowany jest na giełdzie w Johannesburgu i posiada ponad 1000 obiektów handlowych, zgrupowanych w 9 sieciach handlowych na terenie RPA, zajmujących się sprzedażą detaliczną mebli, artykułów RTV/AGD oraz sprzętu komputerowego.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram