Abra kontynuuje rozwój poprzez franczyzę

Autor: Redakcja
Data dodania: 4 marca 2012
Kategoria:
ABRA-sklepy_mat_wlasne
ABRA-sklepy_mat_wlasneSklepy franczyzowe pod szyldem Abry działają już w Oświęcimiu, Nysie, Łowiczu i Jędrzejowie. Na wiosnę do dołączą do nich jeszcze sklepy w Chrzanowie oraz w Olkuszu.

Na terenie Polski działa ok. 3 tys. sklepów meblowych. Rynek jest więc mocno rozdrobniony, jednak z roku na rok zwiększa się udział dużych sieci meblowych. Wynika to ze stałej konsolidacji rynku meblarskiego, w skutek której liczba pojedynczych sklepów meblowych systematycznie maleje. Rozwój franczyzy stanowi naturalną konsekwencję postępujących zmian na tym rynku, podobnie jak to ma miejsce w innych branżach. Małe sklepy meblowe i indywidualni przedsiębiorcy decydują się na działanie pod szyldem znanej marki, co pozwala im na sprostanie rosnącym wymaganiom stawianym przez klientów i konkurencję. Z kolei duże sieci sklepów, takie jak Abra, widzą we franczyzie szansę na rozwój placówek handlowych i zdobywanie nowych rynków zbytu.

Dzięki wsparciu franczyzodawcy osoby decydujące się na otwarcie sklepu meblowego mogą liczyć na lepsze ceny zakupu mebli, a także mogą oferować klientom szeroki wybór mebli i dodatkowe promocje oraz możliwość dokonania zakupów w systemie ratalnym bez oprocentowania i prowizji. Jednocześnie franczyzobiorca otrzymuje to, co jest najważniejsze w każdym biznesie – wiedzę, w jaki sposób sprawnie funkcjonować na tym rynku i osiągać sukces sprzedażowy.

W kolejnych latach przewiduje się, że liczba sklepów meblowych w systemie franczyzowym będzie się stale zwiększała, a dynamiczny rozwój tej formy działalności nastąpi wraz z poprawieniem się koniunktury gospodarczej w Polsce. Prognozowana przez firmę PMR dynamika rynku wyposażenia wnętrz w latach 2012 i 2013 wyniesie kolejno 14,3% i 15,2%. Również długoterminowe prognozy pokazują dobre perspektywy dla tego rynku w Polsce. Obecnie uruchamiane sklepy meblowe będą miały już ugruntowaną pozycję na rynku i mogą spodziewać się w przyszłości stabilnego wzrostu sprzedaży.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram