90 hoteli do 2015 roku - ambitny plan Grupy Orbis

Autor: Redakcja
Data dodania: 28 stycznia 2013
Kategoria:
Orbis_zdjecie

Grupa Hotelowa Orbis na podstawie podpisanych już umów franczyzowych i o zarządzanie włączy do sieci 10 nowych hoteli. Do 2014 roku liczba pokoi grupy zwiększy się o 1,2 tys. – dowiedzieliśmy się z komunikatu Grupy Hotelowej Orbis. 

Orbis konsekwentnie realizuje model biznesowy zwany asset light, który polega na prowadzeniu działalności hotelowej w budynkach należących do zewnętrznych inwestorów. Plan zakłada wdrażanie dzierżawy ze zmiennym czynszem oraz umów o zarządzanie i franczyzę.

W planach Grupy do 2015 roku jest 90 hoteli, z czego około 70 proc. w oparciu o model asset light. Oznacza to stopniowe zmniejszanie liczby posiadanych na własność budynków hotelowych. Grupa powiększa sieć i podnosi jakość oferty w kluczowych dla siebie miastach i miejscowościach wypoczynkowych, wchodzi też na nowe rynki w krajach bałtyckich.

Grupa Hotelowa Orbis to największa sieć hoteli w Polsce. Zarządza blisko 60 obiektami w 25 miastach w Polsce i dwoma hotelami na Litwie. Oferuje prawie 11 tysięcy pokoi. Działa pod markami Novotel, Grand Mercure, Mercure, Ibis, Ibis Styles i Ibis Budget, a także Orbis Hotels.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram