700 uczniów ALOHA Mental Airthmetic weżmie udział w Mental Calculation World Championship

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: ALOHA Mental Arithmetic

Kluby, w których dzieci mogą uczyć się matematyki, powstają u nas jak grzyby po deszczu. Również za granicą rozwijanie umiejętności liczenia poprzez zabawę jest coraz popularniejsze, a duże sieci tego typu mają nawet 4000 oddziałów na całym świecie.

ALOHA Mental Arithmetic to specjalnie opracowany program nauczania arytmetyki, który należy pod tym względem do światowych liderów. Głównym celem jest umożliwienie dzieciom liczenia bez korzystania z przyrządów takich, jak kalkulator czy kartka i długopis. Sieć posiada ponad 4000 centrów w 30 krajach takich jak Niemcy, Chorwacja i Szwecja, ale też Syria czy Nigeria. Punkty działają na zasadzie franczyzy.

O tym, że program działa, a nauka liczenia może być tak samo efektywna niezależnie od kraju, w którym się odbywa, świadczą ostatnie sukcesy uczestników. 700 dzieci weźmie udział w moskiewskich zawodach Mental Calculation World Championship, które odbędą się 22 lipca organizowanych przez ALOHA. Dla franczyzobiorców to motywacja i okazja do pochwalenia się wynikami swoich uczniów. Dzieci będą musiały rozwiązać 70 działań w mniej, niż 5 minut, wykorzystując do tego tylko liczydło i siłę swojego umysłu.

Liczydło to jedno z najstarszych urządzeń do liczenia na świecie, i jak wynika z doświadczenia twórców ALOHA, jedno z najskuteczniejszych. Rozwija umiejętności poznawcze, czego nie można powiedzieć o rozwiązywaniu zadań przy pomocy kalkulatora. Młodsze dzieci traktują takie obliczenia jako „zabawę koralikami” i doceniają możliwość „dotknięcia” cyfr. Starsi uczniowie ALOHA nie muszą już posiłkować się liczydłem, bo są w stanie dokonywać obliczeń „w głowie”.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram