5.10.15. zapowiada na sierpień aż 9 otwarć

Autor: Redakcja
Data dodania: 12 sierpnia 2011
Kategoria:
5_10_15_ubrania_dla_dzieciSiedem z zaplanowanych na ten miesiąc nowych placówek zostanie uruchomionych przy współpracy z partnerami franczyzowymi. Intensywny rozwój zapowiadany jest też na jesień.

- W sierpniu sklepy 5.10.15. powstaną w takich miastach jak Sieradz, Środa Wielkopolska, Kościerzyna, Kielce, Nakło nad Notecią, Kędzierzyn Koźle, Otwock, Gdańsk czy Międzyrzec Podlaski – zapowiada Paweł Okpisz, manager ds. franczyzy w Komex S.A.

Własne sklepy sieci uruchamiane są w dużych miastach, zaś placówki franczyzowe w miejscowościach do 50 tysięcy mieszkańców. Tych drugich będzie powstawać w najbliższym czasie zdecydowanie więcej. Wśród sklepów, których otwarcie zaplanowano na sierpień, są dwa własne i siedem franczyzowych. Oznacza to, że na koniec wakacji 5.10.15. będzie miało już ok. 170 sklepów, w tym ok. 50 franczyzowych. Na koniec roku łączna liczba wszystkich punktów ma wynosić ok. 180, co oznacza, że firmę czeka także bardzo pracowita jesień.

- Co roku możemy spodziewać się największego popytu w czerwcu (przed wakacjami), w sierpniu (przed startem szkoły). Zwiększony ruch konsumentów w naszych sklepach i większą sprzedaż zauważamy również w okolicach większych świat jak Boże Narodzenie, Wielkanoc, ale również przed Dniem Dziecka czy w tzw. długie weekendy – wylicza Paweł Okpisz.

Właścicielem sieci 5.10.15. jest Komex S.A. Oferuje ona ubrania dla dzieci w wieku od 0 do 12 lat. W planach ma poszerzanie asortymentu o kolejne produkty, a także uruchamianie sklepów w oparciu o nowe koncepty. Współpraca z firmą ma charakter franczyzy depozytowej. Oznacza to, że franczyzobiorca nie płaci za towar, pozostaje on własnością firmy, zaś partner otrzymuje wynagrodzenie prowizyjne zależne od sprzedaży. Franczyzobiorca finansuje jednak adaptację i wyposażenie lokalu, co wiąże się z wydatkiem rzędu 80 – 120 tys. zł. Średni okres zwrotu z inwestycji to 20-24 miesiące.


PRZECZYTAJ TAKŻE:

5.10.15. chce wejść do mniejszych miast - wywiad z Pawłem Okpiszem, managerem ds. franczyzy w Komex S.A.

JCB

 

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram