50 restauracji pod jedną marką

Autor: Redakcja
Data dodania: 20 października 2016
Kategoria:
Foto: Olimp w Posnania Shopping & Lifestyle
Rośnie sieć lokali z jedzeniem na wagę.

Polska sieć restauracyjna otwierająca swoje punkty głównie w centrach handlowych i biurowcach otworzyła 50 lokal. W dalszych planach jest uruchomienie kolejnych punktów zarówno partnerskich, jak i własnych.

Pod marką Olimp działalność rozpoczęła 50 restauracja. Lokal działa w nowootwartym centrum handlowym Posnania Shopping & Lifestyle. To już czwarta restauracja Olimp w Poznaniu (obecnie działają także Olimp Poznań City Center, Olimp Plaza, Olimp Panorama). Nowa restauracja należy do multifranczyzobiorcy Grupy Gastromall.

W najbliższych tygodniach planowane jest otwarcie kolejnych restauracji - w centrach handlowych w Słupsku i Olsztynie. Samoobsługowe restauracji Olimp to największa w Polsce i najszybciej rozwijająca się sieć z jedzeniem na wagę w ujednoliconej cenie za 100 g.

Skąd się wziął pomysł serwowania jedzenia na wagę? Jak powiedział nam Piotr Niemiec, właściciel sieci restauracji Olim, pomysł konceptu z jedzeniem na wagę wziął się z wnikliwej obserwacji rynku gastronomicznego. W latach 2009 - 2010 firma zauważyła spadek zainteresowania usługami restauracji z obsługą kelnerską. Polacy zaczęli oszczędzać, wyjście do restauracji wiązało się z dużym wydatkiem.

Polecamy wywiad z prezesem Grupy Gastromall: Jak rodziła się nowa polska kuchnia

Był to okres przed wielką modą na gotowanie, zdrowe żywienie, egzotyczne potrawy i jedzenie z food trucków. Wówczas Grupa Gastromall postanowiła zaproponować rozwiązanie pośrednie - duży wybór potraw, staranność w ekspozycji dań, zróżnicowane menu, swobodę w komponowaniu posiłku i samoobsługę oraz nieformalną, luźną atmosferę restauracji.

I to - zdaniem Piotra Niemca - było strzałem w dziesiątkę. Obecnie marka Olim cieszy się zainteresowaniem nie tylko klientów, ale też przedsiębiorców, którzy chcą prowadzić własny biznes w branży gastronomicznej.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram