40 sklepów DDD Dobre Dla Domu

Autor: Redakcja
Data dodania: 6 listopada 2009
Kategoria:
ddd_logo.jpg
ddd_logo.jpgW październiku 2009 roku został uruchomiony 40-sty sklep sieci DDD Dobre Dla Domu. Spółka planuje jeszcze do końca roku uruchomić kolejne 3 placówki.

- Mimo widocznych objawów kryzysu, jesteśmy przygotowani nie zwalniać tempa rozwoju sieci również w 2010 roku - mówi Marek Frątczak, Szef Działu Ekspansji BRW Wnętrza Sp. z o.o.

Prognozy rynku budowlanego nie napawają optymizmem. Mimo, że powoli następuje ożywienie podaży kredytów hipotecznych, szacunki rynku budowlanego przewidują około 15% spadki r/r oddawanych mieszkań w następnych 2 latach. W praktyce oznaczać to będzie nadpodaż w branży budowlanej i wyposażeniowej. W lekkim zamortyzowaniu skutków nadchodzącego kryzysu może pomóc segment budownictwa jednorodzinnego, gdzie dynamikę szacuje się na poziomie spadków do 5% r/r w najbliższych latach oraz sfera remontowa. Indywidualni inwestorzy będą starali się wykorzystać koniunkturę nadpodaży na rynku i większej skłonności sprzedawców do obniżania cen niż kiedykolwiek. Nie bez znaczenia jest fakt lepszej (również tańszej) dostępności do wykwalifikowanej kadry fachowców.

Analizując powyższą sytuację, w ostatnich miesiącach spółka intensywnie pracowała nad dopasowaniem strategii rozwoju sieci DDD Dobre Dla Domu do uwarunkowań rynkowych. Nowo opracowane modele współpracy z franczyzobiorcami maja pozwolić na dalszy dynamiczny rozwój sieci i umacnianie marki w rynku. Fakt dekoniunktury na rynku podaży nieruchomości do wynajmu spółka zamierza również wykorzystać stymulująco na rozwój sieci. DDD nastawione jest na ciągły rozwój. Dzięki dopasowaniu oferty franczyzowej do słabnącego rynku, firma planuje w 2010 roku powiększyć sieć o kolejnych 20 placówek z koncentracją na rejonach w których marka jest niewystarczająco obecna lub nieobecna w ogóle.

FwP, 6 listopada 2009r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram