36 Biedronek we franczyzie

Autor: Redakcja
Kategoria:
Biedronka

Przedstawiciele Biedronki wyjawili ile sklepów ich sieci prowadzonych jest na zasadach franczyzy. Mowa o 36 placówkach. Są zlokalizowane w miejscowościach liczących 2-2,5 tys. mieszkańców. Obecność właściciela pozwala na lepsze zarządzanie sklepem.

Informacje podano przy okazji podsumowania zeszłego roku. Sieć zamknęła 2013 z 32 mld zł przychodu i wzrostem sprzedaży LFL 4,2%. W 2014 chce dobić do poziomu 50 mld zł przychodu.

W osiągnięciu tego celu mają Biedronce pomóc nowe koncepty. Najbardziej nas interesujący - format franczyzowy - zdał więc egzamin i sieć będzie kontynuować jego rozwój. Oprócz tego zamierza otwierać nowe małe sklepy, o pow. ok. 200 m2 w niedużych miejscowościach. Chodzi o wypełnienie rynkowej luki.

Biedronka zamierza też dalej wzmacniać marki własne. Już teraz może pochwalić się imponującymi wynikami - podstawowe artykuły jak pieluchy, papier toaletowy czy mleko, mają od 30 do 50% udziału w rynku.

W ekspresowym tempie Biedronka stała się liderem płatności mobilnych. W ciągu 3 miesięcy od ich wprowadzenia, klienci zapłacili w ten sposób 150 tys. razy, ale w tym samym czasie sieć przyjęła 300 mln płatności gotówkowych. Przymierza się teraz do wprowadzenia płatności kartą.

Zobacz nasz katalog sieci franczyzowych i upewnij się która franczyza będzie dla Ciebie najlepsza.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram