2 sieci handlowe wśród największych płatników CIT

Autor: Redakcja
Data dodania: 28 czerwca 2016
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Dwie sieci handlowe wśród największych zagranicznych płatników podatku CIT.

Popularne sieci dyskontów i drogerii znalazły się w pierwszej dziesiątce największych zagranicznych płatników podatku CIT w Polsce. 

W pierwszej dziesiątce ogłoszonego przez „Puls Biznesu” rankingu znalazło się aż siedem banków i dwie sieci handlowe: Jeronimo Martins Polska (właściciel sieci Biedronka) i Rossman Supermarkety Drogeryjne Polska.

Z zestawienia wynika, że trzy banki, które uplasowały się w pierwszej trójce zestawienia, w 2014 roku odprowadziły do budżetu państwa podatek w wysokości 1,3 mld zł. Bank Pekao SA zapłacił CIT w wysokości 608 mln zł, Bank Zachodni WBK – 463 mln zł, a mBank – ponad 300 mln zł. Firma Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka, która uplasowała się na 5. miejscu rankingu, w 2014 roku zasiliła budżet państwa kwotą 275 mln zł podatku.

Zagraniczni inwestorzy twierdzą, że płacenie podatku dochodowego traktują jako wkład w rozwój polskiej gospodarki i wyraz gospodarczego patriotyzmu.

Od przyszłego roku przedsiębiorców czekają zmiany ustawowe. Ministerstwo Finansów przygotowało projekt ustawy zakładającej wprowadzenie od 2017 roku niższej, 15 - proc. stawki CIT dla nowych i małych firm, których roczny przychód nie przekracza 1,2 mln euro. Dla pozostałych przedsiębiorstw nadal obowiązywać będzie dotychczasowa, 19 - proc. stawka podatku.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram