18 licencji na pizzę w rożku

Autor: Redakcja
Data dodania: 15 września 2011
Kategoria:
Oferta Crazy Piramid Pizza spotkała się ze sporym zainteresowaniem franczyzobiorców.

Sieć jest rozwijana przez firmę Wojtex, która stworzyła również koncept Pizzerii Biesiadowo. Oferta Crazy Piramid Pizza wystartowała w ubiegłym roku, ale wówczas firma skupiała się jeszcze przede wszystkim na rozwoju Biesiadowa, które liczy obecnie ok. 50 lokali, a 8 kolejnych jest w trakcie uruchamiania (m.in. w Warszawie, Puławach, Jastrzębiu Zdroju czy Rybniku). Ten rok Wojtex postanowił poświęcić natomiast na zdynamizowanie rozwoju drugiego konceptu. Zważywszy na to, że branża gastronomiczna cały czas narzeka na kryzys, zainteresowanie ze strony franczyzobiorców jest dość duże.

– Do tej pory podpisaliśmy 18 umów franczyzowych na Crazy Piramid Pizzę zarówno z franczyzobiorcami, którzy prowadzą już Biesiadowo i chcą uzupełnić swoją ofertę o nową markę i nowy produkt, jak i franczyzobiorcami, którzy chcą prowadzić pizzerię oferującą wyłącznie pizzę w rożku  – mówi menedżer sieci Tomasz Wiśniewski.

Otwarcie samodzielnego lokalu o powierzchni 70-80 mkw. to koszt zaczynający się od 50 tys. zł. W tej kwocie zawarty jest zarówno projekt technologiczny, jak i całe wyposażenie oraz pierwsze zatowarowanie i materiały marketingowe. Koszty podnieść może natomiast konieczność adaptacji lokalu do potrzeb działalności gastronomicznej.

Crazy Piramid Pizza sprzedała w tym roku także masterlicencję na Irlandię. Pierwsza pizzeria działa już w Cork, a masterfranczyzobiorca poszukuje kolejnych franczyzobiorców. - Prowadzi już rozmowy w sprawie otwarcia dwóch punktów w Dublinie i kolejnego w Cork – twierdzi Tomasz Wiśniewski.

Przyznaje on, że zainteresowanie konceptami Biesiadowo i Crazy Piramid Pizza ze strony potencjalnych franczyzobiorców nie słabnie.

- Na podstawie samej sprzedaży franczyz i liczby inwestorów, ktorzy chcą otwierać pizzerię, można by stwierdzić, że nie ma żadnego kryzysu. W samych lokalach niestety jest on w pewnym stopniu odczuwalny. Nie dostajemy jednak sygnałów od naszych franczyzobiorców, żeby było im jakoś bardzo ciężko. W ostatnim czasie zamknęły się co prawda dwa lokale – w Słupcy i Żyrardowie, ale było to podyktowane osobistymi sprawami osób, które je prowadziły – dodaje Wiśniewski.

 

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram