130 gabinetów partnerskich w Dent-a-Medical

Autor: Redakcja
Data dodania: 18 lutego 2011
Kategoria:
stomatologiaTo znacznie powyżej przewidywań spółki. Co skusiło stomatologów do przystępowania do sieci?

Najprawdopodobniej plan nawiązania współpracy z dużymi instytucjami ubezpieczeniowymi i bankowymi, które miałyby dołączać ofertę opieki stomatologicznej w sieci Dent-a-Medical do innych swoich produktów. W ten sposób sieć w krótkim czasie mogłaby zyskać setki tysięcy, a nawet miliony klientów.

"Instytucje ubezpieczeniowe w ostatnim czasie coraz mocniej wchodzą na rynek finansowania prywatnych usług medycznych i włączają do swojej oferty coraz bogatsze pakiety i ubezpieczenia medyczne. Dla tych instytucji istotne jest wsparcie ze strony kontrahenta, posiadającego sieć sprawdzonych usługodawców medycznych. W takim połączeniu ubezpieczyciel zyskuje koordynatora, który współpracując z siecią usługodawców medycznych jest w stanie podjąć się sprawnego realizowania procesu opieki medycznej, na poziomie gwarantującym wysoką jakość usług przekładającą się na satysfakcję pacjentów" - wyjaśnia spółka w raporcie podsumowującym IV kwartał 2010 roku.

Dodaje, że pakietami zdrowotnymi zainteresowane są również banki, które zaczęły dołączać takie pakiety jako wartość dodaną do oferowanych przez nie produktów, takich jak rachunki bankowe czy karty kredytowe. Pakiety medyczne odpowiadają bowiem na istotne potrzeby klientów banku, uatrakcyjniając tym samym jego ofertę na tle konkurencji.

To właśnie idea współpracy z tymi instytucjami przyświecała budowie sieci klinik partnerskich. Bowiem podstawowym warunkiem podjęcia współpracy z tymi instytucjami była właśnie dostępność placówek sieci w całej Polsce.

Jak informuje Dent-a-Medical, cel ten udało się osiągnąć, i to w bardzo krótkim czasie. Faktyczny rozwój sieci partnerskiej spółka rozpoczęła dośc późno  - w listopadzie ubiegłego roku. Przesunięcie wynikało z negocjacji, jakie spółka prowadziła z potencjalnym inwestorem strategicznym. Ostateczne fiasko tych rozmów przesądziło jednak o powrocie do koncepcji budowy sieci placówek partnerskich.

Powołanie działu rozwoju sieci oraz jego wytężona praca w terenie w ostatnich miesiącach roku zaowocowała podpisaniem aż 130 umów, co znacznie przekroczyło oczekiwania Dent-a-Medical. Spółka zakładała bowiem, że uda jej się pozyskać do końca 2010 r. 40 gabinetów partnerskich. Obecnie spółka nadal rozszerza sieć, prowadząc jednocześnie proces identyfikacji graficznej gabinetów partnerskich z marką Dent-a-Medical oraz szkolenia gabinetów w zakresie współpracy w ramach sieci.

Jednocześnie spółka prowadzi rozmowy z jednym z banków działających na terenie Polski na temat dołączenia pakietu stomatologicznego Dent-a-Medical do rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych klientów tego banku, a także z kilkoma towarzystwami ubezpieczeń na temat włączenia pakietu stomatologicznego Dent-a-Medical jako uatrakcyjnienia ubezpieczeń grupowych, pakietów assistance lub indywidualnych ubezpieczeń zdrowotnych.

"Wolumeny sprzedaży produktów tych instytucji idące w setki tysięcy, a nawet w miliony sztuk pozwoliłyby spółce w przypadku rozpoczęcia współpracy z nimi w szybkim okresie zdobyć pozycję niekwestionowanego lidera na polskim rynku dentystycznym" - podkreśla Dent-a-Medical.

Miniony rok spółka zakończyła jednak ze sporą stratą - 2,9 mln zł przy przychodach na poziomie 2,85 mln zł. Zarówno przychody jak i koszty spółki zmalały względem roku 2009, co jest wynikiem przechodzenia spółki z roli bezpośredniego zarządcy klinik własnych do roli operatora sieci gabinetów franczyzowych i partnerskich. Dent-a-Medical jest notowane na New Connect. Obecna cena za akcję spółki oscyluje w okolicach 7-8 groszy i jest na podobnym poziomie jak w dniu debiutu, który miał miejsce już blisko rok temu.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram