11 numer Franczyza&Biznes już sprzedaży

Autor: Redakcja
Data dodania: 7 stycznia 2015
Kategoria:
11 numer Franczyza&Biznes już sprzedaży

11 numer Franczyza&Biznes już sprzedaży

Do kiosków i salonów prasowych trafił najnowszy, już 11. numer magazynu Franczyza&Biznes. Na naszej stronie można go kupić również w wersji elektronicznej. A co w magazynie? Najbardziej nietypowe franczyzy z całego świata, życie po etacie, czyli jak zostać przedsiębiorcą, podsumowanie zeszłego roku we franczyzie, problemy ze sklepami dla luksusowych marek.

W najnowszym numerze:

 • RAPORT NUMERU: Znajdź swoją niszę - nietypowe franczyzy. Z czym kojarzy się franczyza? Wiadomo – gastronomia, fast-foody, sklepy spożywcze. To najczęstsze odpowiedzi, poniekąd słuszne, w końcu to najbardziej widoczne przykłady franczyz. Ale ten model prowadzenia biznesu sprawdza się w każdej niemal dziedzinie i branży. Ludzka pomysłowość i umiejętność wyszukiwania rynkowych nisz, pójścia pod prąd i znalezienia swojego worka złota na drugim końcu tęczy jest zadziwiająca.
 • TEMAT NUMERU - Życie po etacie - kto rezygnuje z bezpiecznej posady? Opowieści ludzi, którzy zrezygnowali ze stabilnej posady w korporacji czy placówce państwowej i z powodzeniem realizują się we własnej firmie.Początek stycznia to czas noworocznych postanowień, które często dotyczą nie tylko życia osobistego, ale i zawodowego. Myśląc o zmianach warto skorzystać z doświadczeń tych, którzy już odmienili bieg swojej kariery. Zrezygnowali ze stabilnej posady w korporacji czy placówce państwowej i z powodzeniem realizują się we własnej firmie.
 • Jaki był 2014 rok we franczyzie? Spokojny, choć ciekawy!
 • Ubezpieczenia majątkowe ciągną branżę w dół. Wojna cenowa na rynku ubezpieczeń spowodowała spadek cen polis majątkowych i doprowadziła branżę do strat. Prognozy nie są optymistyczne.
 • Nowe zasady składkowania umów zlecenia utrudnią działaność firm. Przyjęta przez Sejm ustawa, poszerzająca zakres składkowania umów zlecenia, uderzy w przedsiębiorców.
 • Brakuje lokalizacji dla luksusowych marek. Polska na tle innych państw europejskich jest w czołówce pod względem obecności światowych marek oraz zainteresowania rozwojem najemców z segmentu premium.
 • Nieuczciwa sprzedaż polisolokat nie wstrząśnie rynkiem inwestycyjnym. Cztery instytucje finansowe dostały gigantyczną karę za nieuczciwą sprzedaż polisolokat. Kolejne postępowania wobec 24 instytucji finansowych w toku.
 • Pracownik fitnessu potrzebny od zaraz. Nowe sieci fitness klubów poszukują rzeszy pracowników: od trenerów po menedżerów klubów.
 • Mały format - pewny zysk. Rosnące nasycenie nowoczesną powierzchnią handlową oraz dojrzałość rynku handlowego w Polsce skłaniają najemców, deweloperów i inwestorów do poszukiwania nowych strategii rozwoju.
 • Uciekł z korporacji do sieci znanej pizzerii. O blaskach i cieniach prowadzenia własnej sieci pizzerii pod znaną
  marką rozmawiamy z Przemysławem Żokiem, właścicielem czterech restauracji Biesiadowo.
 • Franczyza napędza leasing nieruchomości. O leasingu nieruchomości i specyfice franczyzy w branży finansowej rozmawiamy z Marcinem Pawłowskim, prezesem spółki Leasing-Experts.
 • Orbis na nowym etapie rozwoju. O strategicznych planach spółki opowiada Ireneusz Węgłowski, wiceprezes Orbis SA.
 • Gorące zarobki menedżerów. Czy pensja na poziomie 40 mln złotych rocznie za nic nierobienie ma jakikolwiek sens?
 • Odwrócony kredyt hipoteczny. Najważniejsze informacje o tym szczególnym rodzaju kredytu, który może zainteresować nie tylko seniorów.
 • Smartfon może na siebie zarobić. Telefon może służyć również do zarabiania poza pracą, w wolnych chwilach. Jak to możliwe?
 • Złota zasada 80/20, czyli prawo Pareto. Prawo Pareto to zasada ułatwiająca podejmowanie
  perspektywicznych decyzji dotyczących optymalizacji działań w zakresie przychodów, kosztów, zysków i nie tylko.
 • Inwestycja powinna zwrócić się bardzo szybko? Potencjalni franczyzobiorcy w Polsce są bardzo niecierpliwi i oczekują szybkiego zwrotu z inwestycji.
 • Czy rejestrować firmę on-line? Nie wydaje się, że pasjonatów tej formy zakładania firmy przybędzie, bo procedury rejestracji działalności gospodarczej w realu uległy uproszczeniu.
 • 10 zasad pragmatycznego wykorzystania weksla in blanco. Weksel in blanco może być doskonałą formą zabezpieczenia przyszłych roszczeń.
 • Gdzie najlepiej szusować na nartach w zimie?
 • Maratony dla wybrednych. Pasjonaci biegania mogą wybrać się nad Bajkał aby wziąć udział w jednym z najbardziej nietypowych zimowych maratonów albo trenować w afrykańskiej wiosce, z której pochodzą najlepsi długodystansowcy świata.

Oprócz tego czeka na Was zestaw najważniejszych informacji z rynku franczyzowego, garść porad biznesowych i prawnych. A na koniec spécialité de la maison - baza 135 sprawdzonych systemów franczyzowych.

Magazyn Franczyza&Biznes jest już w kioskach i salonach prasowych. Polecamy też tańsze i bardziej ekologiczne wydanie elektroniczne - dostępne w naszym sklepie.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram