Franczyza w Polsce

Prezentacje franczyz

Spis treści

 • RAPORT NUMERU: POPULARNE POMYSŁY NA BIZNES. Ranking ofert franczyzy, które cieszą się największą popularnością wśród osób szukających pomysłu na własny biznes.
 • KTO ZAROBI NA PROGRAMIE 500 PLUS. Szukamy odpowiedzi na pytanie, na co Polacy przeznaczą pieniądze z programu 500 plus i jakie znaczenie będzie to mieć dla rozwoju gospodarki.
 • WIELKOPOWIERZCHNIOWY HANDEL WKROCZYŁ DO MAŁYCH MIAST. Centra handlowe przestały być wyróżnikiem większych miast. Najwięcej obiektów tego typu powstaje zarówno w dużych, jak i małych miejscowościach.
 • KAWĄ TRZEBA UMIEĆ HANDLOWAĆ. Prowadzenie kawiarni to zupełnie inny biznes niż zarządzanie restauracją. W opinii uczestników branży przypomina bardziej handel detaliczny. Wyjaśniamy dlaczego.
 • WINO? PROSZĘ BARDZO. Już ponad połowa gospodarstw domowych w Polsce kupuje wino. Kolejny rok z rzędu wysokie wzrosty odnotowuje też polski rynek whisky. Kto na tym zarobi?
 • POLSKI RODOWÓD SPRZYJA SPRZEDAŻY. Polacy cenią lokalne marki, a ponad 90% widzi w nich szansę dla gospodarki. Polskie firmy z różnych branż zdobyły uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą.
 • DZIEL SIĘ I ZMIENIAJ ŚWIAT. Ekonomia współdzielenia powoli zaczyna zmieniać globalną gospodarkę.
 • EWENEMENT POLSKIEGO KONSUMENTA. Na czym polega nasza wyjątkowość jako konsumentów?
 • OPIEKA NAD STARSZYMI – ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI. Opieka nad osobami starszymi czy chorymi stała się pożądanym zawodem. Jak to możliwe?
 • POLSKIE OUTLETY – CZY TO JUŻ CENTRA HANDLOWE? Jak tradycyjny wizerunek outletu ma się do polskiej rzeczywistości? Nijak.
 • ZWYCZAJE GASTRONOMICZNE POLAKÓW. Szybkie tempo życia sprawia, że coraz częściej jadamy poza domem.
 • KUCHENNA MAGIA ROBERTA SOWY. Kucharzem się po prostu jest, a szefem kuchni lub restauratorem się bywa – mówi Robert Sowa, jeden z najlepszych kucharzy w Polsce.
 • PO ZDROWIE DO SKLEPU. O tym jak powstawała marka Sklepy Medyczne Samo Zdrowie i co trzeba zrobić, by sklep dobrze prosperował opowiada właścicielka sieci placówek detalicznych, Edyta Braszkowska.
 • BIZNES ZRODZONY Z MIŁOŚCI I PASJI. O tym jak początkowo nieznana firma zbudowała sieć ponad 60 salonów fryzjerskich opowiadają właściciele Trendy Hair Fashion, Anna Kulec i Bobbys Karampotis.
 • PIĘKNY BIZNES. Marzena Bogucka i Jolanta Polak - właścicielki Kosmetycznego Instytutu Dr Irena Eris w Wilanowie zachęcone biznesowym sukcesem chciałyby otworzyć drugą placówkę.
 • FIRMY Z POLSKI POSZUKIWANE. O prowadzeniu własnego sklepu pod logo Organique opowiada Monika Franczuk, właścicielka salonu franczyzowego w Gdańsku.
 • SKĄD WZIĄĆ PIENIĄDZE NA WŁASNY BIZNES? Oprócz tradycyjnych sposobów pozyskania finansowania takich jak kredyt czy faktoring, wsparcia finansowego na rozkręcenie własnego biznesu udzielają franczyzodawcy.
 • ŻYCIE W ZGODZIE Z NATURĄ NIE JEST TRUDNE. Zrównoważony rozwój, ekologiczne życie, zerowa emisyjność, ślad węglowy – te pojęcia coraz częściej przebijają się do naszej zbiorowej świadomości. Ale co oznaczają w praktyce?
 • Z KIM CHCESZ IŚĆ NA MAŁE JASNE? W zestawieniu „Z kim Polacy wybraliby się na piwo?” obok aktorów i dziennikarzy znaleźli się także prezydenci, premierzy oraz liderzy partii.
 • PRZEPROWADZKA Z ETATU NA SAMOZATRUDNIENIE. Większość z nas wypala się na etatach, skrycie marzy o wolności w swoim biznesie. I boi się decyzji czy konkurencji. Nie ma czego!
 • SZYBCIEJ I TANIEJ ZAREJESTRUJEMY ZNAK TOWAROWY. Rejestracja znaków towarowych stała się dużo łatwiejsza. A także tańsza.
 • IM WIĘCEJ GALERII, TYM ŁATWIEJ WYNAJMUJĄCYM. Dla wielu firm centra i galerie handlowe są główną lokalizacją biznesu. Pytanie „Jaka jest dziś pozycja najemcy?” skierowaliśmy do przedstawicieli firm, które proces negocjacji znają od podszewki.

Oprócz tego czeka na Was zestaw najważniejszych informacji z rynku franczyzowego, garść porad biznesowych i prawnych. A na koniec spécialité de la maison - baza 135 sprawdzonych systemów franczyzowych.

Magazyn Franczyza&Biznes jest już w kioskach i salonach prasowych. Polecamy też tańsze i bardziej ekologiczne wydanie elektroniczne - dostępne w naszym sklepie.

RAPORT NUMERU: Popularne pomysły na biznes.RAPORT NUMERU: Popularne pomysły na biznes.

 


Foto: pixabay.com

Może te najtańsze, na które stać praktycznie każdego chętnego? A może wręcz przeciwnie – najdroższe, dające jednocześnie największą szansę na udany biznes? Po zadaniu sobie takiego pytania ruszyliśmy do analizy danych naszego portalu www.FranczyzawPolsce.pl. Wnioski okazały się na pierwszy rzut oka zaskakujące.


Kto zarobi na 500+?

 

Kto zarobi na 500+?

Rządowy program „Rodzina 500 +” wystartował. Rodziny dostaną po 500 zł na drugie i kolejne dziecko, a te mniej zamożne - również na pierwsze. Tylko w tym roku na ten cel rząd przeznaczy około 17 mld zł, a w roku 2017 ta kwota urośnie do około 20 mld zł. Zadaliśmy zatem pytanie, na co Polacy przeznaczą te pieniądze i jakie znaczenie będzie to mieć dla rozwoju gospodarki. 

 


Kawą trzeba umieć handlować

 

Kawą trzeba umieć handlować

Polski rynek kawiarni ma się dobrze. Rośnie grupa tzw. „heavy userów”, czyli stałych bywalców tego typu lokali. Trzeba jednak pamiętać, że prowadzenie kawiarni to zupełnie inny biznes, niż zarządzanie restauracją. W opinii uczestników branży przypomina bardziej handel detaliczny. Wyjaśniamy dlaczego.

 

Najnowsze franczyzy

SONDA - MIEJ WŁASNE ZDANIE!

Czy na biznesie sezonowym można oprzeć całą działalność gospodarczą, która zapewni środki na cały rok?

9.8%
40.7%
18.7%
29.3%

Szkolenia

DLA FRANCZYZODAWCÓW

ZARZĄDZANIE SIECIĄ FRANCZYZOWĄ - 24.05.2016

ROZWÓJ FIRMY POPRZEZ FRANCZYZĘ - 18.05.2016

UMOWA FRANCZYZY W PRAKTYCE - 10.05.2016

DLA KANDYDATÓW NA FRANCZYZOBIORCÓW

FRANCZYZA - SPOSÓB NA WŁASNY BIZNES - 20.05.2016