Franczyza w Polsce. Portal wiedzy o franczyzie, franchisingu, systemach sieciowych. Franczyza, franchising w praktyce.

Zarejestruj się!

Sonda

Myślisz o założeniu własnego własnego biznesu we franczyzie? Jaką sumę byłbyś/byłabyś w stanie zainwestować?
 
Strona główna Aktualności Aktualności Od 2010 roku Alior Bank we franczyzie

Od 2010 roku Alior Bank we franczyzie

email print PDF

Alior Bank, którego głównym akcjonariuszem jest włoska grupa Carlo Tassara International, zamierza otworzyć od 155 do 200 nowych placówek do końca 2009 r., a w 2010 r. skoncentruje się na się na rozwoju sieci franczyzowej. Alior zakończy 2008 rok z ponad 80 otwartymi oddziałami (w styczniu 2009 r. będzie ich 94).

"Naszym celem jest 200 placówek" - powiedzieli dziennikarzom przedstawiciele banku w środę. Prezes Alior Banku Wojciech Sobieraj dodał, że w czwartek odbędzie się posiedzenie rady nadzorczej, która zadecyduje o dalszej strategii na 2009 r.

Zatrudnienie
Obecnie bank zatrudnia ponad 1,5 tys. pracowników i liczba ta będzie wzrastać, wraz z rozwojem sieci oddziałów, i ma osiągnąć około 3,3 tys. w 2010 r. Wiceprezes Aliora Cezary Smorszczewski zdementował plotki o masowych odejściach pracowników. Według niego, z banku odeszło mniej niż 1% pracowników, przy czym wszyscy na własne życzenie.

Osiągnięcia
Alior ma obecnie 30,2 tys. klientów indywidualnych, dziennie przybywa średnio 1,5 tys. nowych, a około 1/3 wszystkich klientów stanowią klienci, którzy zostali pozyskani w drodze konkursu zorganizowanego przez bank.
Środki zgromadzone na depozytach wynoszą 450 mln zł, z czego 380 mln zł jest ulokowane na lokatach terminowych. Natomiast kredyty wynoszą 100 mln zł. Są to głównie kredyty udzielane małym i średnim przedsiębiorstwom oraz kredyty gotówkowe.

Nikt nie chce kredytu hipotecznego
"Nie uruchomiliśmy jeszcze żadnego kredytu hipotecznego" - poinformował dyrektor generalny Krzysztof Czuba, aczkolwiek dodał, że bank posiada takie kredyty w swojej ofercie. Alior Bank podtrzymuje swój cel zakładający utrzymanie wskaźnika kredytów do depozytów na poziomie 150%, zarówno na poziomie banku, jak i oddziałów. "Do tej pory idziemy zgodnie z planem" - dodał Czuba.
W listopadzie została zawarta pierwsza transakcja giełdowa poprzez biuro maklerskie Aliora. Usługi maklerskie maja być dostępne u bankierów klienta zamożnego w każdym oddziale.

Cele Alior Banku do 2012 r. zakładają pozyskanie udziałów w rynku na poziomie 2-4%, przy czym 2% ma odpowiadać segmentowi klienta masowego, a 4% będzie dotyczyło segmentu biznesowego. W tym samym czasie Alior spodziewa się pozyskać około miliona klientów oraz oczekuje 100 mln euro zysku netto i 300 mln euro przychodu.

Redakcja, 18 grudnia 2008 r.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
   

ZOBACZ TAKŻE

 
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)
Komentarze
Dodaj nowy Szukaj
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
Treść:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.
Prezentacje systemów